Facebook
Česko sportuje
Ovoce do škol
Nenech to být a něco udělej

„Kdo zachránil životy, zachránil svět.“- tak zní motto projektu Českého rozhlasu Hradec Králové „ Miss panenka“.
Tento projekt navázal na projekt organizace Unicef „ Adoptuj panenku a zachráníš život dítěti", jehož smyslem je získat prostředky pro celosvětové očkovací programy, které každý rok zachrání život milionům dětí. Proto se i žáci naší školy zapojili už po několikáté mezi tisíce dobrovolníků na celém světě, kteří šijí panenky.
Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně ).
Jednotlivé panenky stojí 600,- Kč, což je právě cena za proočkování jednoho dítěte.
Naše děti, nejenže každý rok ušijí kolem dvaceti panenek, ale vždy i jednu panenku zakoupí na slavnostním vyhlášení „Miss panenky“ v Aldisu v Hradci Králové, kam jsou každoročně pozváni všichni ti, kteří se do projektu zapojili.
Také letos pojedeme 31.5. na vyhlášení nejkrásnější panenky do Hradce Králové. Za naší školu bude ve velké konkurenci panenek soutěžit panenka, kterou ušila Anetka Sýkorová a její „KARKULKA“ zvítězila v malé Miss naší školy. Anetčině Karkulce můžete i Vy posílat od konce dubna do 30.5. hlasy do soutěže „Miss internet“ na www.misspanenka.cz.
Ale i ostatní panenky, které naši žáci ušili jsou krásné. Děti je šily s vědomím, že zachrání jednoho kluka nebo holčičku, kteří se v životě nemají tak dobře, jako my. A zo to jim patří velký dík.

Panenky šili tito žáci:
Lukáš Rudolf, Jan Chrastina, Jiří Kricnar, Andrea Vejvodová, Pavla Hoffmanová, Josef Skuhravý, Patrik Halva, Dominika Ducháčová, Kristýna Dufková, Andrea Mertlíková, Natálie Kovalová, Aneta Sýkorová, Sabina Dvořáčková, Monika Dvořáčková, Eliška Šimková, Petr Šimek, Liliana Muchová, Veronika Pavlová, Lucy Miles, Jaroslav Hofman, Tomáš Pavel, Jiří Velký, Jan Dufek, Kristýna Mertlíková, Hedvika Tylšová, Tomáš Němeček, Lukáš Kuna, Filip Ducháč.